Impreza Na Orientację – relacja z wydarzenia

21 października 2023 w Ostrołęce – w oczekiwaniu na długo zapowiadane wydarzenie, entuzjaści orientacji w terenie z całego regionu przyjechali, aby wziąć udział w przygotowanym przez nas biegu na orientację – zwieńczeniu serii warsztatów turystycznych i rajdu.

Impreza rozpoczęła się wcześnie rano, gdy zarejestrowane drużyny zaczęły zbierać się na terenie wydarzenia.

Pierwszym etapem Imprezy Na Orientację było powitanie wszystkich uczestników oraz krótka prezentacja zasad i trasy rajdu. Organizatorzy zadbali o to, aby każda drużyna otrzymała mapę, busolę oraz wszelkie niezbędne informacje.

Trasa wydarzenia prowadziła przez malownicze tereny, gdzie uczestnicy mieli okazję zastosować zdobytą wiedzę z wcześniejszych warsztatów. Zadania na trasie obejmowały rozpoznawanie punktów orientacyjnych, korzystanie z różnych rodzajów sprzętu turystycznego oraz szybkie podejmowanie decyzji w warunkach terenowych. Drużyny rywalizowały ze sobą, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności.

Podczas uroczystego zakończenia Imprezy Na Orientację wręczono nagrody zwycięzcom, doceniając zarówno ich umiejętności orientacyjne, jak i ducha rywalizacji.

Impreza Na Orientację nie tylko dostarczyła uczestnikom niezapomnianych wrażeń, ale także potwierdziła, że zdobyta wiedza i umiejętności mogą być świetnie wykorzystane w praktyce.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego