XXVIII Rajd Szlakami Barci Kurpiowskich – relacja z wydarzenia

XXVIII Rajd Szlakami Barci Kurpiowskich odbył się w dniach 22-24.09.2023, przyciągając uczestników z różnych zakątków Polski. Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu Chorągwi Mazowieckiej ZHP Hufiec Ostrołęka oraz zaangażowaniu druhów z 56 Męskiej Drużyny Harcerskiej „Wawer”.

Wydarzenie skupiło się na poznawaniu bogactwa kultury kurpiowskiej, malowniczego krajoznawstwa i przyrodniczych walorów kurpiowszczyzny oraz ziemi ostrołęckiej. Uczestnicy mieli okazję angażować się w zespołowe zadania tematyczne, które łączyły elementy kurpiowskiej tradycji z harcerskimi wartościami.

Rajd urozmaicono koncertem ostrołęckiego zespołu KARRAKAN oraz lokalnego zespołu ludowego.

Rajd Szlakami Barci Kurpiowskich realizowany jest w ramach zadania IV Kurpiowski Tryptyk Kulturalny.
Zadanie IV Kurpiowski Tryptyk Kulturalny dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.