Przegląd artystyczny „Bursztynowe opowieści”

Hufiec ZHP Ostrołęka serdecznie zaprasza do udziału w Przeglądzie artystycznym „Bursztynowe opowieści”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodzin. Głównym celem imprezy jest upowszechnianie legend i podań związanych z historią naszego kraju a w sposób szczególny Ostrołęki i Kurpiowszczyzny.

Komisja konkursowa oceniać będzie prace w dwóch kategoriach:

• Teatrzyki „Bursztynowe opowieści” – uczestnicy mają za zadanie przygotować w dowolnej formie teatralnej (drama, teatr cieni, teatrzyk kukiełkowy i inne) wybraną legendę polską lub kurpiowską.
  • Album „Moja ulubiona legenda” – uczestnicy przygotowują wspólnie album/książkę ilustrującą wybraną legendą polską lub kurpiowską.

Komisja konkursowa wyłoni najlepsze prace uwzgędniajac podział: jednostki oświatowe i kategoria OPEN (rodziny, drużyny, grupy nieformalne).

Na Wasze prace czekamy do 5 grudnia, a wszystkie niezbędne szczegóły zajdziecie w Regulaminie.

Regulaminy dostępne pod poniższym linkiem:

Poprzez udział w przeglądzie artystycznym, przedszkolaki, zuchy, harcerze, rodziny i inne grupy będą mogły przybliżyć sobie najpiękniejsze legendy i podania, ale także spędzić aktywnie czas, w gronie rodziny i przyjaciół, co jest niezwykle cenne.

BURSZTYNOWE OPOWIEŚCI to jeden z elementów projektu „Kurpiowski Tryptyk Kulturalny”, który ma na celu popularyzację i upowszechnianie kultury i tradycji naszego regionu, historii naszego miasta, promocję lokalnych twórców i ich dorobku, nabywanie nowej wiedzy i umiejętności przez uczestników projektu a także zwiększanie ilości mieszkańców biorących udział w wydarzeniach kulturalnych, poprzez angażowanie całych rodzin. Dodatkowym atutem projektu jest wspieranie mieszkańców Miasta Ostrołęki w budowaniu relacji rodzinnych, co w dzisiejszym zaganianym świecie jest wyjątkową wartością.

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego Kurpiowski Tryptyk Kulturalny.