KOMUNIKAT KOMENDANTA HUFCA

Druhny i Druhowie!
Na konferencji prasowej 11 marca 2020 r. premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Zawieszona zostanie też działalność wyższych uczelni, kin i muzeów.

Jeśli chodzi o placówki oświatowe okres będzie liczony od 16 marca ale już od dnia 12 marca, placówki oświatowe będą niedostępne dla „procesu edukacyjnego”.

Zarządzenie o zawieszeniu wszelkich zbiórek i spotkań harcerskich wydała Głowna Kwatera Związku Harcerstwa Polskiego. Działania te przede wszystkim spowodowane są troską o bezpieczeństwo i mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W związku z tym, odwołuję:

• do końca marca: wszystkie zbiórki harcerskie, zarówno w terenie jak i w harcówkach.
  • Harcerski Zlotu Wielkopostny „Drogowskaz”.

Z informacji przekazanej na konferencji prasowej premiera zaleca się pozostanie w domach!!!

Bardzo proszę o poważne potraktowanie zaleceń rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie wirusa. Zalecam większą dbałość o higienę osobistą i unikanie spotkań w dużych grupach.

Praca Komendy Hufca jest kontynuowana. Jestem w stałym kontakcie z Komendantem Chorągwi i na bieżąco będę informował o aktualnej sytuacji i decyzjach.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!